Програма

12:15 - 14:30
  Євген Глібовицький "Що означають зміни в Україні останніх років? Засновки для візії змін"

14:30-15:00  Перерва на каву

15:00 - 16:30  Лєшек Бальцеровіч "Стимулювання малого і середнього бізнесу через економічну трансформацію"

Кількість - 100 осіб
 

 
Несторівська група об'єднує фахівців з різними поглядами та різним професійним досвідом. Вона утворилась на початку 2012 року як результат зацікавлення Унівською групою у Львові, яка розробляла стратегію сучасного розвитку міста. Тепер група розширила горизонти і пропонує дійсно цікаві тези, ідеї та правила, за якими "Україна могла б перейти до світолгляду, де кожен ніс би відповідальність за свої дії". Адже це одна з частин успішного розвитку країни. А ось і інші правила та тези сталого розвитку України, або ж - суспільного договору:

1. Перш за все, більшість українців хочуть жити саме в незалежній Україні. Ми сталися як політична нація, тому потрібно рухатися далі.

2. За словами спікерів Несторівської групи, критично важливою для українців є гідність. Вона обєднує українців, наскільки східно вони б не жили. Гідність для них є важливіша.

3. Необхідно домовитися говорити про те, що потрібно говорити, а не про те, що хочеться. Потрібно розставляти пріоритети. До прикладу, це питання мови, федералізація, тощо. Тобто, теми, які роз'єднують.

4. Готовність перейти від гри з нульовою сумою до гри з позитивною сумою. Нульова сума – це коли Вам хочеться, щоб у Вас було все, а у когось нічого. Тобто важливою є спільна праця, приймати спільні рішення.

5. Визнання суспільної регіональної різноманітності. Треба зрозуміти ці відмінності. Наявність різних моделей розвитку в регіонів – це позитивний досвід.

6. Переосмислення взаємин держави і суспільства. Держава є інструментом суспільства, а не стоїть над ним.

7. Дотримання принципу спільної відповідальності. Кожен на своєму місці повинен взяти на себе особисту відповідальність.

8. Відкритість і прозорість правил гри. Тобто відкритий доступ до важливих стратегічних джерел, які впливають на розвиток держави.

9. Останньою тезою є те, що повага до гідності інших людей має передбачати повагу до їх пасивності. Певна частина все рівно буде хотіти, щоб хтось щось робив замість них, щоб ними опікувались. Але ця пасивність не повинна перешкоджати заважати активним членам суспільства.

За матеріалам: Твоє Місто

 
«В Україні не така погана економічна ситуація, як про неї говорять. І якщо є багато проблем, то це означає лише те, що можна запровадити багато рішень» - на економіку України Лєшек Бальцеровіч дивиться із оптимізмом і радить, насамперед, визначитись із системою розвитку, яка допоможе малому та середньому бізнесу і економіці загалом.

5 тез із розмови екс-міністра економіки Польщі про те, як реанімувати економіку України:

1. Все що є важливим для економіки загалом, це також важливо для малого та середнього бізнесу. Якщо загальна політика і стратегія розвитку не буде хорошою, то це негативно вплине і на малий та середній бізнес. Потрібно дивитися загалом, а не лише на деталі. Основна ознака поганої політики полягає у тому, що для кожної окремої проблеми шукають окреме рішення, що викликає хаос і економіка не розвивається. Головне у процесі вибору правильної стратегії – не нарікати, а зорганізуватися.

2. Зараз в Україні існує багато проблем, хоча їх менше ніж було в Польщі у 1985 році. Але тепер, перш за все, Україні треба провести професійну діагностику, як у медицині: визначити найважливіші проблеми. Наступним кроком є виявлення порушень системи на основі професійної оцінки. Усуньте ці порушення – і економіка буде систематично розвиватись. Але одноразової зміни замало. Потрібно систематично ці недоліки відслідковувати, тому що постійно відбуваються якісь зміни.

3. Чим більше у системі песимістів, тим гірші перспективи змінити щось до кращого. Від нарікань нічого не зміниться. На ситуацію, що склалась в Україні, варто дивитись так: якщо є багато проблем, то можна запровадити багато рішень. Шлях до успіху повинен бути систематичним, адже жодні податки не зможуть бідних зробити багатими. Позиція країни в світі найбільше залежить від її економіки. Польща 90% успіху серед європейських країн здобула завдяки розвитку економіки.

4. Насправді зрозуміти яка система хороша для розвитку, а яка – погана, нескладно. Відомо, що соціалістична система, яка відмовляється від приватної власності і заміщує ринок  центральним плануванням – це дуже погана система не лише в плані репресій, але й в плані економічного розвитку. Немає жодного прикладу успішної соціалістичної країни у світі  і не буде, потрібно із цим змиритися. Демократична ж система пов’язана із різними видами капіталізму. У цій системі є загроза надмірної заполітизації, проте вона справді дієва.

5. В основі прогресивної економічної політики сьогодні лежить приватна власність і її існування в умовах конкуренції. Тому у цій системі все логічно: хто заробляє більше грошей, той розвивається, а хто менше – той занепадає. Також ця система вимагає досконалого судочинства, відкритості до світу  та виконання інших загальноприйнятих правил, що діють у світі.

За матеріалами: Твоє Місто

  


Євген Глібовицький
 

Керуючий партнер консалтингової компанії pro.mova, консультант із комунікацій, викладач програм із комунікацій для медіа, бізнесу та неприбуткових організацій зі стратегій та маркетингу в Україні, Грузії та Центральній Азії. За освітою політолог, навчався в Україні та США, викладає на MBA.
У 2002 став співавтором ідеї 5 каналу як засобу проти цензури. Працював журналістом "Студії 1+1", "Першого національного", у "Киевских ведомостях". Був локальним співпродюсером для американських телеканалів CBS та PBS, британського BBC. Має досвід роботи в "гарячих точках" (Югославія 1999, події після терактів 11 вересня в Нью-Йорку й Вашингтоні 2001, країни Близького Сходу 2002).
У 2006 році переїхав до Львова, де заснував Унівську групу, яка сформулювала місію і створила візію Львова до 2025 року. У 2010 році допоміг запустити такий же проект у Дніпропетровську. Є викладачем програм із комунікацій для медіа, бізнесу та неприбуткових організацій, автор популярних навчальних розробок із PR та медійних комунікацій. Викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи. Його компетенція лежить на перетині суспільного, бізнесового та громадського секторів.Лєшек Бальцеровіч

​Економіст, професор Варшавської Школи Економіки, МВА випускник Університету святого Джона в Нью-Йорку, автор економічних реформ в пост-кумуністичній Польщі після 1989 року. Обіймав посади віце-прем’єр-міністра та міністра фінансів Польщі, президента Національного банку Польщі з 2001 до 2007 року.
Почесний доктор більш ніж 20 престижних університетів. Автор понад 100 публікацій на економічно тематику.
​З 2007 року засновник та керуючий Громадянського Форуму Розвитку – аналітичний центр розташований у Варшаві.


 

Організатори заходу:
 


 
Київська школа економіки
 
Stronger together
  

Партнери:
 
Wilfired Martens Centre for European Studies